2024-03-19

Kvietimas į parodos „Tvirtu žingsniu – į NATO“ atidarymą!

Kvietimas į parodos „Tvirtu žingsniu – į NATO“ atidarymą

 

Ar kada susimąstėte apie tai, kas būtų nutikę, jei Lietuva nebūtų tapusi NATO nare? Kas būtų užtikrinęs mūsų valstybės geopolitinį saugumą? Ar Rusija būtų galėjusi plėsti savo ekspansiją Lietuvos vientisumo sąskaita? Ar Lietuvos balsas būtų išgirstas tarptautinėje politikoje? Tačiau šie klausimai tikrai buvo svarbūs mūsų valstybės politikams ir visuomenei prieš tris dešimtis metų, kai 1994 buvo pradėtos derybos dėl Lietuvos prisijungimo prie Šiaurės Atlanto Sutarties organizacijos. Prireikė dešimtmečio, kol šios derybos subrandintų vaisių – 2004 m. kovo 29 d. Lietuva tapo visateise NATO narė.

 

Šiais metais minėsime šios sukakties dvidešimtmetį, tad 2024 m. kovo 27 d. 13 val. Lietuvos valstybės naujasis archyvas kviečia į parodos „Tvirtu žingsniu – į NATO” atidarymą Lietuvos Respublikos Seimo lankytojų centre (Gedimino pr. 60, Vilnius).

 

Parodoje buvo stengiamasi pristatyti Lietuvos kelią į NATO, šį procesą pateikiant trimis rakursais: politiniu, kariuomenės ir visuomenės. Derybininkų ir politikų vaidmuo, svarbiausi vizitai, pokyčiai Lietuvos kariuomenėje ir Lietuvos karinės misijos, visuomenėje vyravusios nuotaikos, Lietuvai rengiantis tapti NATO nare – tai svarbus ir reikšmingas mūsų valstybės istorijos etapas, iškalbingai papasakotas archyvuose saugomų istorinių šaltinių pagrindu. Kviečiame apsilankyti!

Parodos globėjas – Seimo narys, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.